autor Eva_admin

Regule templářského řádu

První templáři se řídili řeholi sv. Augustina s prvky řehole sv. Benedikta. Regule rytířského řádu však nemohly být stejné jako u ostatních mnichů. Musely zahrnovat i vojenská a další specifika. Kromě běžného klášterního života zahrnoval život templářů i vojenský výcvik, účast v boji, cestování aj. Plný obsah latinsky psané řehole byl důvěrný. Člen řádu se dověděl vždy jen tolik, co na své úrovni potřeboval.

Do Maroka s templářským růžovým

Templářské sklepy Čejkovice připravily v létě soutěž s růžovými víny a novým filmem Líbáš jako ďábel. Hlavní výhru – zájezd pro 2 osoby do Maroka, kde se film natáčel – převzala 17. srpna šťastná vítězka Věra Němečková.

Jeden den templářského rytíře

Konkrétní denní režim se u templářů lišil dle toho, jednalo-li se o konvent s mnichy (ti měli denní režim prakticky stejný jako mniši cisterciáci) nebo o komendu (případně hrad) s rytíři. U rytířů se pak dále režimy lišily na komendě, na cestách nebo na válečném tažení.

Templářští rytíři putují po Česku

Na pouť po České republice bylo vysláno 5 templářských rytířů. Cílem každého rytíře je navštívit všech 50 schránek zařazených do geocachingvé hry Po stopách templářů. Kolika z nich se podaří splnit tento nelehký úkol, závisí na aktivitě účastníků hry. Ti budou figurky významných templářů přemísťovat ze schránky do schránky.

Soutěž s templářským růžovým ukončena

Soutěž s templářským růžovým byla k 31.7.2012 ukončena! V soutěži bylo možné vyhrát zájezd do Maroka pro 2 osoby a vstupenky na film Líbáš jako ďábel, nebo stejnojmennou knihu. Momentálně probíhá distribuce výher. Výherce hlavní výhry bude zveřejněn do konce srpna.

Děkujeme všem účastníkům.

Lovci templářských pokladů se sešli v Čejkovicích

První ročník dobrodružné hry Po stopách templářů vyvrcholil setkáním nejvytrvalejších „lovců pokladů“. Sraz se uskutečnil 11. – 12. února v Čejkovicích. Úspěšnou hru připravily Templářské sklepy Čejkovice.

Valentýnská soutěž o templářské Rosé

Vyhlašujeme soutěž o dvě láhve templářského Rosé. Posílejte své zamilované veršíky na infotemplari [dot] cz. POZOR! Každá básnička musí obsahovat slova: víno, rosé a templáři (nebo templářské/á/ý).

Tři nejlepší vzkazy (hodnotí sedmičlenná komise) budou odměněny dvěma láhvemi templářského Rosé a také je zveřejníme na facebookové stránce http://www.facebook.com/pages/Templ%C3%A1%C5%99sk%C3%A9-sklepy-%C4%8Cejk....

Soutěž trvá od 6.2. do 13.2. 2012 24:00 hod. Účastnit se jí mohou pouze osoby starší 18 let.